24 Haziran 2015 Çarşamba

Serçe'nin Kaderi Bakalım Ne Olacak?
Bu  sabah bahçe katının önünde buldum. Kafacığından darbe almış. İncecik kanamış:((

Yan yatmış nefes almaya çalışıyordu. Bizim kedi kızlardan birinin marifeti mi acaba diye kaygılandım.  Colette yakalamış olabilir. Eğer  bizimkiler ya da yavrulardan biri yakınlarında olsaydı çoktan işi bitmişti. Çok ama çok korkmuş. Yüreciği pır pır atıyordu.

Alıp eve getirdim.  Yatak odasında korumaya aldım. Beş on dakika sonra  fotoğraftaki gibi  ayaklarının üzerinde durabildi. 
Henüz dışarı bırakılacak durumda değil. Üzerini çamaşır sepeti ile örtüp o odaya kimsenin girip çıkmaması için  ev halkını tembihledim.

Umarım yaşama tutunursun serçecik!

30 yorum:

 1. Yalnızca rüzgar gelir
  ölü bir serçenin cenaze törenine
  ve usulca kımıldatır tüylerini
  kediden önce
  S.A

  Umarım iyileşir serçe,havalanır gökyüzüne kanat çırparak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tüylerim diken diken oldu! Küçücük bir can da olsa yaşasın istiyorum. Dünya onun da dünyası. Yaşamalı kuş olmanın tüm güzelliklerini.. Umarım..

   Sil
 2. Küçük canlılara böyle kol kanat germek ne güzel. Serçe iyileştikten sonra da bir süre evinize uğramayı ihmal etmez. Nasıl da vefalıdırlar.
  Sevginiz hiç eksilmesin...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah iyileşebilse ve uçabilse. Yan odadan cik cik sesleri geliyor. Korkuyor mu acaba? Yoksa canı mı acıyor? Kafes kuşu değil ama zarar görmesin diye Minik'in seyahat kafesine koyduk geçici olarak.

   Sil
 3. bir cumartesi yarım gün çalışmadan sonra eve geldim. oğlumun odasında bir kutu üzerinde bir not içinde kuş var. şaka sandım ama kututya delikler açmış olduğunu fark edince, kapağı yavaşca araladım. içeride bir minik muhabbet kuşu. su ve ekmek kırıntısı. oğlum gelince olan biteni anlattı. balkon da çamaşır ipine tutunmuş düştüm düşecek bir muhabbet kuşu aşağıda bekleyen iki kedi. oğlum elini uzatıp almış ve kutuya koymuş. sonrası ne mı oldu. annem ve babam evlat edindiler adını fıstık koydular, tam 11 yıl evin neşesi olarak yaşadı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fıstık'ın öyküsü çok güzel ❤ Bizim serçecik kafeste yaşayamaz. Göklerde uçmalı, ağaçlara konmalı. Bacağında ya da kanadında bir sorunu olabilir, çünkü uçamıyor. Biraz kendine gelip canlansın, rahatlasın, veterinere götüreceğim. Eğer uçma yetisini kaybettiyse işimiz zor:((

   Sil
 4. Kıyamam sana . Umarım tutunur yaşama 💞

  YanıtlaSil
 5. Ne iyi yapmışsınız. Ellerinize sağlık. Her canlının yaşama hakkı var.
  Blogunuzu takibe aldım bana da beklerim. Sevgilerle...
  www.neclasolen.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elbette hakkı var yaşamaya. Üstelik onlar insanlar gibi doğaya zarar vermiyorlar. Umarım iyileşir. En kısa zamanda iade-i ziyarete geleceğim.

   Sil
 6. Umarım çabucacık iyileşir ve uçar. Onlar doğayı bizden daha çok hakediyorlar, insanoğlu hep zarar ziyan veriyoruz.. Sizin ne güzel bir yüreğiniz var, hayranım size.. Sevgiler

  YanıtlaSil
 7. En kısa zaman da gökyüzünde dans etmeye başlar inş. İyi ki sana denk gelmiş yüreği güzelim .

  YanıtlaSil
 8. Sevginizin onu çok mutlu ettiğinden çok eminim. Umut ediyorumki en kısa zamanda telgrafın tellerinde şarkılarını söylerken görürsünüz.

  YanıtlaSil
 9. Çok üzüldüm yorumları yazınızı okuyup yazmak üzereyken, çok üzüldüm minik serçeye .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Minicik bir can Begonvilli Ev'i hüzünlere boğdu.

   Sil
 10. Yazının sonuna geldiğimde üzüldüm, oysa sizin evinize geldiği için şanslı diye düşünmüştüm.
  Sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bahçedeki servi ağacının altına gömdük❤

   Sil
 11. Çok güzel bir blog.Zevkle takip ediyorum,nacizane amatörce bir bloğum var.Sizlerden aldığım hevesle onu aktif hale getirmeye çalışıyorum.Sevgiler.alevceislerblogspot.com.tr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İade-i ziyarete geleceğim. Bizden de sevgiler, selamlar.

   Sil
  2. Sayfanıza ulaşılamıyor.:((

   Sil
 12. Minik kuş nasıl oldu diye soracaktım bir bakayım dedim :((( sonsuzluğa uçmuş meğerse, umarım orada mutlu olur:(((

  YanıtlaSil
 13. :(( Ben de tam ne oldu yazacaktım ki, yorumları gördüm. Yazık olmuş. Ama en azından yem olmaktan kurtarmışsınız zavallıcığı...

  YanıtlaSil

Beğeni ve görüşleriniz benim için çok değerli. Yürekten teşekkürler.