15 Ocak 2013 Salı

Limonlarımız
Bahçemizdeki limon ağacımız kilolarca meyve verdi. Ağacımızın alt dalları budanınca bahçesinde limon ağacı olmayan komşularıma da verdim.  Yine de bol bol limonumuz oldu. Ağaçta kalanlar da sanırım  bahar aylarına dek bize yetecek.

Bu harika meyve hakkında bir şeyler öğrenmek için:

13 yorum:

 1. Limonu da kokusunu da çok severim..bir ağaca sahip olmaksa harika.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evimizin küçük bir bahçesi var. Şimdiye dek apartman dairesinde oturduğumuz için şimdi cennette gibi hissediyorum. Bahçede bir kaç meyve ağacı var. Umarım sizin ve dileyen herkesin de gönlünüzce ağaçlarınız olur:)

   Sil
 2. Harikasınız, sizi uzun süredir takip ediyorum önce hayvan sevginize daha sonrada paylaşımcı ruhunuza hayran oldum Teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Çocukluğum büyük bahçeli bir evde geçti. Anneannemin ve dedemin bahçelerinde çok sayıda inanılmaz lezzetli meyveler yetişirdi ve zamanı gelince sepetlerle komşulara da dağıtılırdı. Benim yaptığım sembolik bir şey:)

   Sil
 3. Ne güzel ve adam gibi bir ekşiliği vardır o limonların şimdi... Ne de olsa doğal ortamda ve katkısız yetişmiş :))
  Afiyetler olsun :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten de mis gibi kokuyorlar. Keşke sizlere de ulaştırabilsem..

   Sil
 4. İçimden komşunuz olmak geldi:)

  YanıtlaSil
 5. ne güzeller...limonu rendeleyerek dondurucuda saklayıp kullanabiliyorlarmış, fazlası için bir çözüm olabilir belki :)

  YanıtlaSil
 6. dalından toplayıp yemek çok güzel değil mi:) benim ağacımın da maşallahı var. günde bir tane kabuklarıyla yiyorum çaya ıhlamura süper arkadaş oluyor:)

  YanıtlaSil
 7. En sevdiğim ağaçtır limon, öyle sade.

  YanıtlaSil

Beğeni ve görüşleriniz benim için çok değerli. Yürekten teşekkürler.