20 Şubat 2011 Pazar

Muhteşem Bir Pazar

Hem  gün olarak,  hem  de köy  meydanındaki  alışveriş  alanı  olarak gerçekten  de muhteşem  bir  pazardı..

Dün Antalya'nın narenciye  cennetlerinden  biri  olan  Çakırlar'daydık. Köyün  ortasındaki  ana  yola pazar  kuruluyor.
Çakırlar, hafta sonları  için kahvaltı  cenneti. Çok  makul  fiyatlarla,  tertemiz  havada köy  kahvaltısı yapabilirsiniz.
Ağaçlar  portakal,  limon  ve turunçtan  yıkılıyordu  adeta. Aşağıdaki fotoğraftaki bahçede  portakallar  toplanmış, sadece  kalanlar  bunlar..
Pazarda çok  ilginç görüntüler  vardı. Örneğin bu çalışkan  hanım  anında  taze  nar  suyu  hazırlıyor,  kuyrukta  bekleyenlere  zor  yetişiyordu. Nar  suyu  gerçekten  nefisti.
Bir  başka  çalışkan  hanım turunçları  rendeliyor, iplere  diziyor. Fotoğraf  karesine  fazla  girememiş  ama  yanında  mis  kokulu  nergisler..Turunçları  isteyen  rendelenmiş  olarak, isteyen iplere  dizilmiş  olarak  ya  da hiç  bir  işlem  görmemiş  olarak  alabiliyor.  Hatta  reçel  olarak  da  yapmış,  satışa  sunmuş. Ben  ilk  kez  rendelenmiş  olarak satın  aldım  bu  yıl.


Tezgahlardan görüntüler..Sıkmalık portakal 3  kilo 2  lira,  tatlı  bübere dikkat:)

14 yorum:

 1. Kasvetli Şubat ayında Ankara'da olmak yerine turunç cenneti olan bu köyde olmak isterdim inşallah emekli olunca...

  YanıtlaSil
 2. Bir süredir yoktum. Dönüp de sizi görmek ne kadar mutlu etti beni. Muhteşem pazarmış gerçekten, bu güzelliklerin farkında olmak bir ayrıcalık.

  YanıtlaSil
 3. Parıldayan çiçek, bekleriz efendim..

  Sevgili Sarkaç, hoşgeldiniz.

  YanıtlaSil
 4. SEFANIZ OLSUN AMA KISKANMADIM DERSEM YALAN OLUR.KAPKARANLIK İSTANBUL DAN SONRA İÇİM AÇILDI

  YanıtlaSil
 5. harika kareler bunlar.....nefis...ahhh orada olmak vardı..sevgiler..

  YanıtlaSil
 6. maşallah hepsi birbirinden güzel fotoların:):) pazardan alışveriş yapmak gibisi yok.hem sağlıklı hem bütçeye uygun.ben de bayılıyorum,o kokular ve görsellik eşliğinde kendimden geçiyoruym.zamanın nasıl geçtiğini insan anlamıyor.sizin pazarınıza da hayran kaldım.teyzeler de ne tatlı çıkmış.Allah bereket versin.

  sevgilerimle.harika bir hafta diliyorum hepimiz için.

  YanıtlaSil
 7. çok beğendim pazarı doğal oldukları çok belli nasipse Nisanda 2 günlük Antalya gezimiz olacak eşim ve üniversite arkadaşlarıyla buluşacağız ama organizasyonu yapılmış bir program bakalım nereleri göreceğim :))
  sevgiler canım

  YanıtlaSil
 8. harika ne güzel resimler doğal ürünleri çok severim

  YanıtlaSil
 9. Bayılırım pazar yerlerine, rengarenk. Orası da bir başka güzelmiş:)

  YanıtlaSil
 10. Muhteşem Pazarı siz yazmasanız bile fotoğraflar anlatırdı. Bize düşen iç çeke çeke bakmak oluyor. :)

  YanıtlaSil
 11. Ne güzel bir pazarmış Sevgili Begonvilli Ev. O reçeller o kahvaltı, yanında olmak vardı dedirtti.Afiyet olsun can...

  YanıtlaSil
 12. Bende orada olmak istiyoruuummmmm.. Ankara' da ne çiçek yetişiyor ne meyve şuna bak herşey bahar- yaz tadında oysa ben her bitkiyi yetiştirmekten çok keyf alan biriyim ama olmuyor.. Begonvil sabah sabah beni kıskandırdın vallahi.. yöre pazarlarına bayılırım her gittiğim yerde denk geldiğinde hiç kaçırmam .. sen benim yerime de gez olurmu canım, sevgiler..

  YanıtlaSil
 13. Bunlar ne güzel görüntüler...
  Teşekkürler.
  Sevgiler:)

  YanıtlaSil
 14. Beni izlemeye almışsınız..Bende almak istedim ancak sizi çok daha önceleri izlemeye almışım ben:)))Yani gözüm üstünüzdeymiş... Sevgiler..

  YanıtlaSil

Beğeni ve görüşleriniz benim için çok değerli. Yürekten teşekkürler.