26 Mart 2009 Perşembe

Balkonumdaki Güzellikler
İşte Balkonumdaki Güzellikler
Begonvilli Ev'in kraliçesi begonviller, henüz bu durumdalar ama havalar iyice ısınınca yapraklanıp harika fuşya renkleri ile çok alımlı olacaklar.

Liliumlarımın açmasına daha zaman var. Açtıkları zaman balkonum şenlenecek.

Balkonumun en güzel renkli çiçekleri olan mercanlar(Bir tür succulent). Sarı, kırmızı, turuncu ve pembe çiçekleri ile ilkbaharı ilk onlar karşıladılar.

Bu ıtır bitkisini yeni dikmiştim, tuttu.

Benjaminim artık bir ağaç oldu ve ona uygun saksı bulamıyorum.

Çin karanfillerim de yeni açmaya başladı. Çok da narin görünüyorlar.
Sardunyalarımın bazıları açtı, bazıları açmak üzere, kimi de daha uykuda.

Balkonumda saksıda yetiştirdiğim naneler.


Balkonumdan zoom yaparak görüntülediğim, çok sevdiğim palmiye ağaçları.Yine balkonumdan, aşağıdaki refüjdeki çiçek kümelerini zoom yaparak çektim bu fotoğrafı.

Balkonumuzda, çok severek baktığımız, Begonvilli Ev için çok değerli olan çiçeklerimiz, baharın ılık günleri ile birlikte tomurcuklanıp güzelliklerini sergilemeye başladılar. İşte bu güzellikleri sizlerle paylaşmak istedim. Sizlerin de günleriniz çiçekli ve bahar tazeliğinde olsun.

11 yorum:

 1. bayıldım çok güzeller ismet.yorumunun farkındayım ismet,yayımladım zaten onu.ama bir türlü cevap yazamadım.(kafam biraz karışık:))sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. çiçekleriniz çok güzelmiş maşallah

  YanıtlaSil
 3. Çok teşekkürler. Antalya'dan sevgiler, selamlar.

  YanıtlaSil
 4. Sevgili Gökkuşağında Oturan Kız, bu mimleme konusu belli ki beğeni ve takdirle ilgili bir şey ama sakın bu konudaki bilgisizliğime gülme; bu güzel jestine karşı yapmam gereken bir şeyler varsa öğrenmek istiyorum. Teşekkürler, sevgiler, selamlar.

  YanıtlaSil
 5. Ben kendi blogumda mim konusunu yazdım lakabalarla ilgili lakabın neyse onu yazıcaksın. Bende yeni öğrendim =) Benim yaazdığım konudan bakabilirsin =)

  YanıtlaSil
 6. Sardunyaları severim, ıtırları severim, mercanlarınız bir tür sukkulent olmalı, sukkulentleri severim, duvarına begonvil sarılmış evleri severim. Monet'yi severim. Dahası Funda'yı da çok severim :) Size bir merhaba demek istedim aynı denizin başka kıyılarından...

  YanıtlaSil
 7. Hoşgeldiniz Evren, safalar getirdiniz. Her zaman bekleriz efendim.

  YanıtlaSil
 8. Merhaba:)
  Mercan dedikleriniz sukulent ve onları nette kalonche diye bulabilirsiniz..
  Sanırım mercanlar dik dik dallardan sarkan kırmızı çiçekleri olan bir çalı..Yine de daha iyi bilgi toplayabilmeniz açısından yazmak istedim. Uçan martıdan sizi keşfettim, komşu sayılırız :))

  YanıtlaSil
 9. Evet, araştırdım. Bendekiler bir tür sukulent ama Antalya'da mercan diye biliniyor. Parantez içinde belirteceğim. İlginize teşekkürler.

  YanıtlaSil
 10. sankı bana adanada oturuyorsunuz gıbı geldı gorunce sasrıdım buraya ne cok benzıyor

  YanıtlaSil

Beğeni ve görüşleriniz benim için çok değerli. Yürekten teşekkürler.