26 Temmuz 2012 Perşembe

Çıralı'da İşgale Son!
''Antalya-Kemer Çıralı İçin Tehlike Çanları(tık)'' başlıklı yazımla durumu anlatmıştım.

İşte günün sevindirici haberi:

Şu an CNN Türk'den izliyorum; Çıralı sahilindeki işgalin durdurulduğu müjdesi veriliyor. Sevinç içindeki köylülerin görüntüleri eşliğinde..ayrıntılar burada:

Çıralı'da zafer kadınların

Ve burada:

Çıralı'da 'yoga' zaferi - Posta

Dünyanın en nitelikli plajlardan birinin kazanç uğruna mahvedilmesine dur diyen bu karar bizi de çok sevindirdi.20 yorum:

 1. İşte benim güzelim Bey dağlarım,ağacına,kuşuna,taşına canım feda.Çok özledim çok,işte o dağlarda 1977-1978 yıllarında tez çalışması yapıyordum.O yörenin halkını da çok severim.Çok ayranlarını içtik.Çok sohbetler ettik.Sizin aracılığınızla hepsine sevgi ve selamlar gönderiyorum.Mücadelelerine gönülden katılıyorum.O yöre doğal sit alanı olarak kalmalıdır.Kesinlikle kalmalıdır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birilerinin cebi dolacak diye doğa harikası beldelerimiz talan edildi yıllarca. Artık köylümüz gözünü açtı, sonuna kadar direniyorlar. Ben de hepsine sevgi ve selamlarımı gönderiyorum. Gittiğim zaman bizzat ileteceğim o insanlara!

   Sil
 2. Cennet gibi bu yerlerin böyle kalması dileğiyle ,direnenlere benden de selamlar...

  YanıtlaSil
 3. Zafer için tebrikler:) Güzel olan birşeyi bozmak isteyenlere iyi bir cevap olmuştur umarım!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı durumda olan daha nice beldelerimiz var. Güzel bir örnek en azından:)

   Sil
 4. Direniş gösterenlerin ellerine kollarına sağlık...Dediğiniz gibi daha nice yerler var birilerine peşkeş çekilen!!! Darısı onların başına, darısı tüm sessiz kalanların başına...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında halkımız gücünün farkında değil pek. Umarım bu iyi bir örnek olur.

   Sil
 5. Haber çok güzel, paylaştığınız için teşekkürler.Çok sevindim.Ben de sosyal paylaşım sitelerinde çok destek vermiştim.Doğa harikası bir yer, sürekli giderim,herkese de tavsiye ederim.Sevgiyle...

  YanıtlaSil
 6. çok güzel yöre halkını tebrik ediyorum keşke başka talan edilen yerlerimizdede bu mücadele olabilseydi bu güzellikler yok olmamalı zaten büyükşehirlerimizi rant uğruna betonlaştırdılar şimdi sıra buralaramı geldi paylaşım için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, bu tür yerleri kurtarmanın tek yolu mücadele!

   Sil
 7. yıllar önce gittim en son.. bu habere çok sevindim bende..

  YanıtlaSil
 8. Ne güzel bir haber bu.Azmin zaferi.Paylaştığınız için teşekkürler.Diğer beldelere de örnek olacaktır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir Antalyalı olarak Çıralı'nın işgaline çok üzülüyordum. Gerçi yurdumun neresinde olursa olsun bu tür durumlar çok üzücü ama insanın gördüğü bildiği yerler daha çok etkiliyor.

   Sil

Beğeni ve görüşleriniz benim için çok değerli. Yürekten teşekkürler.