20 Şubat 2012 Pazartesi

Çok Acil!! İzmirli Dostlar, Yardımcı Olur musunuz?


Bu sabah Sokak Hayvanları  adlı blogda okudum.
 Bu fotoğraf dün İzmir Doğal Yaşam Parkı otoparkında çekilmiş. Otopark görevlisi uzun zamandır bu köpeğin oralarda olduğunu söylemiş. İzmirli hayvanseverlerden acilen yardım istiyoruz. Bu köpek oradan alınıp, tedavi edilmeli. Aklıma ilk gelen şu oldu; fotoğrafı çeken ve diğer bu  hayvanı gören insanlar nasıl bu kadar duyarsız olabiliyorlar?

Sevgili İzmirli dostlar, lütfen belediye ile ve diğer ilgili derneklerle  iletişim kurup yardım isteyin. Yazdığınız  dilekçelere yanıt vermek zorundalar.  Telefon da etkili oluyor. Bu can göz göre göre açlıktan ölmesin..

18 yorum:

 1. Dernek köpeği almaya gidiyor,tedavisini üstleniyorum komşum !

  YanıtlaSil
 2. Canım arkadaşım, aklıma gelen zaten ilk ilgilenen kişi olacağındı. Sağ olasın! İyi haberlerini bekliyorum.

  YanıtlaSil
 3. az önce face de okudum haberi sevgili arkadaşım senin ve Nilgüncüğüm güzel kalplerine kocaman bir öpücük harikasınız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler.Bir de gözlem altındaki resimlerini görebilsem.

   Sil
 4. İkinizin de duyarlı ve güzel yüreğinden Allah (c.c.) razı olsun. Nilgün Hanımcığım Rabbim sizi de darda koymasın inşallah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin,Allah kimseyi darda koymasın, o hayvancıĞI VE AYNI DURUMDAKİLERİ DE ÇİLE ÇEKMEKTEN KURTARSIN.

   Sil
 5. Yavrum kıyamam:(Allah ikinizdende razı olsun.

  YanıtlaSil
 6. Arkadaşlar ben bir şey yapmadım . Derneği aradığımda köpeğe daha yakın bir semtte oturan hayvanseverler zaten onu almak üzere yola çıkmışlardı. Şu anda Karşıyaka'da bir klinikte tedavisi başlamış ve durumu iyiymiş. Hayvanlara yardım etmek bizim insanlık görevimiz ama benim bu işte bir katkım olmadı,bilin istedim. Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Derneği aramanız, takibini yapmanız önemli. Çok teşekkür ederiz. Keşke klinikte çekilmiş bir fotoğrafını paylaşsalar da içimiz rahatlasa.. Sevgiler komşucuğum.

   Sil
 7. Facede klinikte çekilmiş fotoğrafını paylaştım :)

  YanıtlaSil
 8. Aaa, hemen bakıyorum, çok sevindim.

  YanıtlaSil
 9. ah o izmirdekiköpeğin hali beni çok üzdü nasıl insanlar bu kadar duyarsız olabiliyor anlamıyorum kediciğede acil şifalar siteni daha sonra gezerim hoşçakal

  YanıtlaSil
 10. resmi görünce hiç bir yorumu okumadan hemen yazmıştım cevabınız dikkatimi çekti gerigeri gidip hepsini okudum üzüntüm hafifledi yarın bir bilgi verirseniz sevinirim face ve bloğum yok başarılar serap teyze

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Serap Hanım, ben İzmir'de yaşamadığım için gidip görmedim ama İzmir'den takip eden arkadaşlar var, köpek şu an gözlem altında. Ancak durumu nedir, ben de tam olarak bilmiyorum. Umarım iyi haberler alırız.

   Sil
 11. İnanamıyorum bu evlat bu hala gelinceye kadar hiç mi kimse görmemiş.
  nedir bu yahu bu ne böyle .
  İnsan sandığımız kimbilir kaç canlı yanından geçtide görmedi hatta horladı ... Sokaktakilere evdekilere zor yetişiyorum.
  Ama asla böyle bir hayvanı görmezden gelemem.
  iyi oldugunu okuyunca çok sevindim.
  inşallah artık daha iyi şartlarda olur ...

  YanıtlaSil
 12. Ben hiç böylesine rastlamadım,resmen şok oldum.Garibim hangi vicdansız mahallede yaşıyordu acaba?

  YanıtlaSil

Beğeni ve görüşleriniz benim için çok değerli. Yürekten teşekkürler.