23 Nisan 2016 Cumartesi

Sıcağı Sıcağına Köyde 23 Nisan Kutlamaları

Bu sabah heyecanla uyanıp önce balkonuma Bayrağımızı astım. Kahvaltı faslından sonra kameramı kaptığım gibi  köy okulunun yolunu tuttum. Uzaktan gelen müzik sesleri beni daha da heyecanlandırdı.  Yıllar öncesine  dönüverdim. Öğrencilerimle kutlama törenlerinde  yaşadığım tatlı telaşlar geldi aklıma..


 O güzelim çocuk şarkıları,  neredeyse tüm köyde duyuluyordu. Köy okulumuz  bayrama gayet güzel hazırlanmış. Her yer bayraklarla donatılmış, köy halkı için oturma yerleri hazırlanmış. Muhtarımız, okul müdürü ile tanıştırdı. Kısa sohbetten sonra hemen  deklanşöre basmaya başladım. Pek çok fotoğrafın hepsini paylaşamasam da sizin için seçtiklerim köyümüz hakkında fikir verecektir.Çocuklarımıza  nice mutlu, coşkulu bayramlar olsun.

5 yorum:

 1. Merzifon'da -Amasya'nın ilçesi- kadro yokluğundan sınıf öğretmeni olarak atandığım köyde yaşadığımız coşkulu bayramları hatırlattınız. Burnumun direği sızladı. Biz de bugün ilçe merkezinde bayramımızı yaptık. Güzeldi ama keşke okullarımızda gününde kutlayabilseydik. Yine de pazartesi günü okulumuzda sınıf öğretmenlerimizin rehberliğinde yapacağız kutlamamızı.

  YanıtlaSil
 2. Hem çok severim hem de içim burulur .
  Malum öğretmen olduğum için çocuğumun hiçbir 23 Nisan kutlamalarına katılamadım :-(

  YanıtlaSil
 3. Ne kadar güzel.Gözleri gülüyor hepsinin :)

  YanıtlaSil
 4. Merhaba,
  Çok güzel bir yayın olmuş. Coşkuyu aktardığınız için ellerinize sağlık.
  Nice Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarımızı kutlamak dileğiyle.

  YanıtlaSil
 5. Maşallah hepsi birbirinden güzel,geleceğimiz...

  YanıtlaSil

Beğeni ve görüşleriniz benim için çok değerli. Yürekten teşekkürler.