1 Ekim 2012 Pazartesi

Portakal'ın Yaptığına Bakın!Şu sayfada olabildiğince iyilikleri güzellikleri paylaşmak istiyorum.

Hele  başkalarını eleştirmek, onları rencide edici yazılar yazmak  asla istemiyorum.

Ne var ki; bazen öyle yanlışlıklar yapılıyor ki, altını çizmek, haksızlık yapıldığını belirtmek illa ki gerekiyor.

Sabah sabah Fatih Portakal'ın söylemleri canımı sıktı..

Çünkü, popülist tavrı ile alkışlanmak isterken  ölüm kalım mücadelesi veren hayvanlardan ve onların hakları için  mücadele veren insanlardan nefret edilmesi için  elinden geleni yaptı.

Öyle bir kıyaslama yaptı ki, insanları en hassas noktalarından vurdu.

Kısaca;

Fatih Portakal sapla samanı karıştırdı yine...''Hayvan hakları gösterileri yapanlar şehitler için duyarlı değil'' diyor.

Nerden biliyorsun!!!!!

Antalya'da şehitler için  yapılan  yürüyüşte  kıyamet gibi kalabalık vardı ve hepimiz oradaydık. Ayrıca bu iki konuyu kıyaslamak mı gerekir? 
Şimdi, ''Ben yanlış anlaşıldım, öyle değil böyle  söyledim'' gibi savunmalar yapacaksın.  Seni çok iyi duydum Portakal! Hayvanlara zerre kadar değer vermeyen insanların alkışı için böyle vicdansızca söylemlerde nasıl bulunabiliyorsun? 

Önce bu gibi  konularda mantıklı konuşmayı öğren. Sonra  telaffuzunu düzelt, bazı sözcüklerin  doğru söylenişini öğren ya da iyi bilmediğin  sözcükleri kullanma!Yani  kendini iyi  televizyoncu falan sanma. Çok eksiğin var Portakal çook..

7 yorum:

 1. Yazıyı görmedim ama Fatih Portakal'ı esefle kınıyorum. Bu sözleri ban hayvan sevmeyenlerin arkasına sığındığı sığ söylemi anımsattı "Önce insanlar için bir şeyler yapın!" ...
  Sizin de söylediğiniz üzere hayvanseverlerin insanlar için yaptıklarını açıklamıyor olması bu işin gizli yapılması gerektiğine inanmalarından.Hayvanlar için yaptıklarımızı açıklamamız ise insanlarda empati oluşturmaya çalışmamızdan.Örnek olmaya çalışmamızdan. Cahil insanların ağzıyla konuşmak hiç yakışmamış hiççç!

  YanıtlaSil
 2. Bu söylemi bu sabah facebooktaki arkadaşlarımdan da duyduym, hepsine aynı yorumu yaptım. Tam da bu yüzden burnumuz boktan kurtulmuyor ülke olarak. Oysa bütün rezillikler aynı kafadan çıkıyor ve herkes bir ucundan tutup karşı çıkacak. Kaldı ki sana katılıyorum, hayvanseverlerin tamamı duyarlı insanlardır, terör için de tepki gösterirler, çevbre katliamı için de...

  YanıtlaSil
 3. Kuzenim İstanbul da ki yürüyüş için hafta sonu İzmit den kalkıp gitti.Bana da ''Necmi ye bunu borçluyum .''Dedi.
  Necmi kim mi?
  Kedisi.
  Askerlerimiz için de canlı kalkan olma projesi var kendisinin.Gerçekten.Samimi bu yazdıklarım.
  Portakal Bey de duysa keşke.

  YanıtlaSil
 4. portakalın sayfasına da yazdım bende kınıyorum.sapla samanı karıştırmış resmen.yazık çok yazık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Gül, ölüm kalım savaşı veren savunmasız sokak canları için elimizden geldiğince mücedele verirken bir de bunlarla uğraşıyoruz. Eminim bizlere önyargılı olan şakşakçıları vardır. Onların alkışı için yapılmış sığ bir gösteri bu adamın yaptığı.

   Sil
 5. HAYIRLIN SABAHLAR CANIM
  BİZDE BUNUN LA İLGİLİ ÇOKI KABA BİR TABİR VAR AMA SÖYLEMEYECEĞİM (ak derken başka bir şey deme gibi)
  hem televizyona çıkıyorlar hemde düşünmeden konuşuyorlar.
  keşke her kez hayvanseverler kadar duyarlı olabilseler.hayvanı seven insanı onlardan daha iyi sever
  her neyse hayırlı sabahlar canım
  bende sinirlendim şimdi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Size de hayırlı sabahlar sevgili Gül. Bizler birbirimizi anlıyoruz ama böyle kişiler, hayvanseverleri anlamayanlara hedef tahtası yapıyorlar.

   Sil

Beğeni ve görüşleriniz benim için çok değerli. Yürekten teşekkürler.