27 Ağustos 2009 Perşembe

Havuç'a Yuva ! / Belki de Sizsiniz O Kişi... O'nu Sevip Can Dostunuz Yapar mısınız?
Sevgili dostlar, her gün parkta karşılaştığım Havuç'un sahibesinden bir e-posta aldım. Bir şey eklememe gerek yok; bakın neler yazmış;

ispanyol Kukır(Cocker Spaniel)
3 yaşında karneli
Öyküsü: Işıklar'da, arka mahallede bir petshopta gördüm onu. İlk kafesi kendinden küçüktü, kafası kafesin üstüne değiyordu. Her gün işe gidip gelirken 1 ay boyunca gördüm onu, kimse almıyordu. Çünkü 2 yaşındaydı ve insanlar büyük köpek almak istemiyordu. Aramızda bi bağ oluştu. Beni her gördüğünde kuyruk sallayıp yanına gitmemi bekliyordu.
İşten ayrıldığım zaman aldığım parayla kurtardık oğlumuzu oradan. Bir senedir evde benimle yaşıyor. Tam bir ev köpeği ama ilk sahipleri kafese bıraktığı için bir demire veya bahçeye bağlanmayı sevmiyor. 22 yaşındayım ve Türkiye'de içinde bulunduğumuz koşullar uygun olmadığı için yurt dışına çalışmaya gidiyorum. Oğluma sıcak bir yuva arıyorum. Bir köpek için bırakılıp geri alınmak çok zor olduğundan bencillik etmek istemiyorum. Gelene kadar idare edecek değil, ömrü yettiği kadar ona aile olacak bir hayvan dostu arıyorum.

Eğer bu çok şirin ama onu çok seven sahibesinden ayrılmak zorunda olduğu için şanssız olan Havuç için yuvanızı açmak isterseniz lütfen benimle iletişim kurun.

7 yorum:

 1. ahh güzel yavrum:(bu hayvanlar niye böyle bahtsız oluyorlar.. yazık nolcak şimdi?

  YanıtlaSil
 2. Canım ya en kısa zamanda bir yuva sahibi olur inşallah.Kıyamam ben ona!
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. Cok tatli dilegim en kisa zamanda onu sevecek insanlara kavusmasi.Yaptiginiz cok guzel ve takdire deger.Ne mutlu size.Sevgiyle kal...

  YanıtlaSil
 4. Ya ben hayvan alıp sonra bahaneler üretip onlara bakmayan insanlara sinir..... oluyorum.
  Hayvanlar konusunda tek bir mazeret dahi duymak istemiyorum.
  Sinir oluyorum işte.
  Bizde bir sokak köpeğine bakıyoruz yazın insanlar çocuklarına alıyor kışın giderken yazlık yerlerde bırakıyorlar. Yavruladı da 6 tane yavrusu var. Onlarla nasıl uğraşıyorum biliyormusun. Temmuzun 6'sından beri nasıl korumaya çalışıyorum onları. Ben mi getirdim sanki köpeği. Şimdi annesini kısırlaştırmaya çalışıyoruz bir yerde bulamadık, arabamızda olmadığı için zorlanıyoruz.
  Yani hayvan sevgisi bambaşka.
  İnsanlar bu hayvanların vebalini nasıl ödücek.
  Neyse durduramıyorum kendimi.
  Sevgiler canım.

  YanıtlaSil
 5. :) Havuç sahiplendirilmiştir. Darısı diğer yuva arayanların başına.. İlgilenen arkadaşlara çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 6. havuca yuva bulundumu ? inşallah kendi kadar güzel bir yuvası olmuştur.

  YanıtlaSil
 7. Evet, Havuç sahiplendirilmiştir. Diğer yuva arayanlara iyi şanslar.

  YanıtlaSil

Beğeni ve görüşleriniz benim için çok değerli. Yürekten teşekkürler.