8 Temmuz 2010 Perşembe

Sabah Yürüyüşümüz / Antalya Çoook Sıcak!Bu sabah yine erkenden yürüyüşümüze çıktık, sevgili yol arkadaşım Minik'le.
Görsellik yerli yerinde; deniz lacivert, begonviller renk cümbüşü oluşturmuşlar, yürüyüş yolları yemyeşil.


Peyzajı tamamlayan muz ve hurma ağaçları egzotig bir görüntü oluşturuyorlar. Hatta bu görüntüler eşliğinde enfes yasemin kokuları da olunca diyecek söz kalmıyor.Ancak,sabahın erken saatlerinde bile öyle bir sıcak var ki, çiçeklerin tazeliğini hissedemiyorsunuz. Denizin üzerinde görmeye alıştığımız dağların silüetleri kaybolmuş. Kalın bir sis tabakası kaplamış üzerlerini. Demek ki havadaki nem oranı çok yüksek.


Yollarda plaja giden insanlar görüyorum. Sırt çantalı, şapkalı,sandaletli ve güneş gözlüklü tek başına ya da ikili üçlü gruplar olarak Konyaaltı'na yürüyen pek çok insan. Çoğu iyice yanmış, belli ki her sabah sahile koşmayı ve enfes mavi bayraklı plajımızda yüzmeyi, güneşlenmeyi alışkanlık haline getirmişler.


Yol kenarındaki banklarda geceleyen evsizlerin sayısı da her gün biraz daha artıyor. Birinin kocaman valizi vardı ayak ucunda. Pek çok genç insan iş bulma umudu ile geliyor buralara. Oysa ki iş güç yok bildiğim kadarı ile ..

Erken de olsa pek çok insan yollarda. Kimi yürüyüş için kimi işe yetişme derdinde ve bazıları da plaja gidiyorlar. Yolda bile gözlemlenen iki bağımlılığı var insanımızın; sigara ve cep telefonu. Her on kişiden en az üçü sigara içiyor yolda, yine bir o kadarı telefonu kulağına yapıştırmış konuşuyor. Her ikisi de sağlığımızı ve maddi olanaklarımızı zorlayıcı alışkanlıklar. Telefon gerektiğinde illa ki kullanılmalı ama Türk insanı yine kontrolü elden kaçırmış gibi. Gereksiz kullanıma örnek o kadar çok ki...

10 yorum:

 1. Görseller harika...Gözlemleriniz de çok doğru:)))Sevgiler.Aida

  YanıtlaSil
 2. Beğenmenize sevindim sevgili Aida. Sevgiler, selamlar Antalya'dan.

  YanıtlaSil
 3. Fotoğraflar harika Begonvil :)
  Dün amcamla konuştum, Antalya'daymış.
  Sanırım 1 aya kalmadan Antalya'lı oluyorlarmış :)
  Bu da demektir ki, ilk tatilimizde o enfes mavi bayraklı plajın keyfini süreceğiz :)
  Sigara konusunda kendimle savaşıyorum. Yıllarca kullandım, bıraktım. 8 ay aradan sonra bir daha başladım. 1.5 yıl içtim tekrar bıraktım.
  Bir yanım bıraktın işte, artık içme şu mereti diyor.
  Bir yanım 'ara ver şöyle 3-5 yıl, sonra kahvenle balkon keyfi yaparken, kitap okurken tekrar içersin...
  Çok zor :(
  Telefon konusundaysa haklısın :)
  O hastalık yalnızca Türkiyede değil dünyanın heryerinde var.
  Ondan kurtulduğuma seviniyorum :)
  Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
 4. :))Ne güzel haber bu böyle Sittirella. Daha önce görüp görmediğini bilmiyorum ama plajlarımız muhteşemdir. Ayrıca daha gezilip görülecek pek çok güzel yerler var burada. Bekleriz efendim!

  Sigarayı bırakmanı yürekten isterim ancak kendinle çatışıp sinir harbi yaşıyorsan da bir şey diyemem.

  Demek oralarda da insanlar telefon bağımlısı. Çok şükür ben olmadım hiç bir zaman. Hatta ilk cep telefonumu çevremdekilerden çok sonra aldım; araba kullanıyorum, yolda belde kalırım diye. Bir çok konuda işe yarıyor tabii ki.

  Eee, olur da Antalya'ya gelirseniz Atatürk Parkı'ndaki hoş kafelerden birinde karşılıklı birer çay içeriz artık. Selamlar..

  YanıtlaSil
 5. Hayırlı kandiller:)
  Resimler harika canım.
  Paylaşımın için teşekkürler.
  Sevgiler:)

  YanıtlaSil
 6. Teşekkürler Sevgili Şanslı. Size de hayırlı Kandiller!

  YanıtlaSil
 7. Kapalı mekanlarda sigara yasaklandı ya, kendini sokağa atan hemen sigara yakıyor. Erkeklerin bile sokakta sigara içmesinden rahatsız olurdum, şimdi kadınlar onlardan daha çok içiyor.
  Konyaaltı plajına yaklaşık 20 yıl önce gitmiştim, o zaman çok güzeldi, hala öyle mi acaba?
  Antalya'ya sevgiler...

  YanıtlaSil
 8. Beğenmenize sevindim celebi74.

  Haklısınız dokuzuncubulut. Yollarda, duraklarda; her yerde sigara içen insanlar görmek olası. Konyaaltı Plajı çok güzel. Bir kaç gün içinde fotoğraflarını çekip paylaşacağım sizlerle. Antalya'dan sevgiler, selamlar.

  YanıtlaSil
 9. off harika manzaralar bunlar ne kadar şanslısınız

  YanıtlaSil

Beğeni ve görüşleriniz benim için çok değerli. Yürekten teşekkürler.